“Комодор” ще спори за златото със съгражданите си от КПС “Варна”

Блестящата селекция на Николай Николов-Майката излиза в трети решителен сблъсък за шампионския трофей в елита при 17-годишните.

“Комодор” ще спори за златото със съгражданите си от КПС “Варна”, след като двата съперника си размениха по една победа в суперфинала за трофея.

В първия дуел КПС “Варна” победи с 9:8, а във втория комодорци се поздравиха с успех с 10:9 след дузпи (в редовното време 7:7).

Горещи страсти, напълно в унисон с адската жега, властваха на басейн “Приморски” във втория мач в неделя. Претендентите за трофея демонстрираха изключително стойностна игра, която донесе много положителни емоции за двете агитки.
Подопечните на Майката се устремиха към победата във втората и третата част, в които успяха да стигнат до невероятен обрат. Те губеха с 2:5, но заиграха по-здраво в защита, завършиха успешно няколко атаки и приключиха третата част с аванс от един гол – 7:6.

Четвъртата част дойде при 7:7 и прати двата отбора на дузпи. При изпълнението им ватерполистите на Николай Николов бяха точни в 3 от 3 удара, а съперникът вкара 2 от 4 дузпи и мачът приключи.

Очаква се федерацията да обяви датата на третия решителен мач.

„Влизаме в решителния трети сблъсък със смесени емоции. Разменихме си по една победа. И двата отбора сме с изключително изравнени сили, добре подготвени. Надявам се в третата решителна среща късметът да не ни изостави. Стана интересен мач за публиката. Благодарим на страхотните фенове на „Комодор” – до последно заедно с нас, те не спряха да вярват в успеха ни и бурно ни аплодираха. Пропуските, които допуснахме , ги отдавам на психологическа реакция и липса на шанс. Но това го има навсякъде. Поздравявам момчетата за победата!”, коментира треньорът на комодорци Николай Николов

No payment method connected. Contact seller.