В навечерието на изборите за Европейски парламент студенти и ученици на възраст от 18 до 25 години от България, Франция, Испания и Швеция работят по стратегия за насърчаване на избирателната активност като разработват обща информационна кампания „Полезен ли е моят глас?“ Младите хора отчитат особеностите на избирателите във всяка от държавите, а за целта провеждат паралелни с представители на институции и организации, които участват активно във взимането на решения, във формирането и управлението на политики на различни нива.
Зам. областния управител Изабела Иванова, се срещна с тях и близо час отговаря на въпросите им за правомощията на областния управител и дейността на администрацията, която той ръководи, за политическата система в България, за избирателния процес и за предстоящите на 9 юни избори 2 в 1. Младите хора се интересуваха от организацията на изборния процес, от ролята на областна администрация в подготовката им, в координацията с другите институции и гаранциите за провеждането на честни избори.

В открит и честен диалог с младите хора Изабела Иванова не пропусна да разкаже какви са предимствата за членството на България в европейското семейство, но и какво печели Европа от това, че България е част от съюза.
Доброволци от цялата страна участват в организираните срещи със своите връстници от Франция, Испания и Швеция.
Варненското сдружение “ЗА ТЕБ“ е партньор на френската младежка асоциация Maison de l’Europe des Landes WIPSEE в проекта „Полезен ли е моят глас?“. Другите партньори са организациите Comarca de la Jacetania (Община Хасетания, Испания), Karvina Sustainably (НПО от Чехия) и Unga Paverkar (младежки съвет към Община Гьотеборг, Швеция).
В навечерието на европейските парламентарни избори през 2024 кампанията има няколко цели. По-важните от тях:
Да се повиши осведомеността на младите хора за общите европейски ценности чрез основното право на глас.
Да се подобрят и се усъвършенстват цифровите умения и медийната грамотност на младите хора за ориентиране в информацията, особено по време на предизборния периоди.
Да се подобри връзката и прозрачността между хората, които взимат политически решения и младите избиратели – дори извън рамките на предизборните кампании, за да се засили доверието в демократичните процеси.
Младежите ще обобщят в информационна кампания, своите идеи и изводи затова защо е важно и как да повишим мотивацията си да гласуваме, как да постигнем повече прозрачност при провеждане на политическите избори, как гражданското общество може да влияе по демократичен начин върху процесите в политиката, как да бъдат защитени очакванията и потребностите на уязвимите групи и по още много други значими теми, свързани с правото ни на глас.