Ударно начало на новият сезон поставиха от СК по фехтовка „Ахил“-Варна на Купа България I

Ударно начало на новият сезон поставиха първите саби на Варна от спортен клуб по фехтовка „Ахил“-Варна на Купа България I, като завоюваха два златни и два сребърни медала, съобщи за СайтЪТ Тодор Касабов, мениджър на клуба.

Злато при момичетата до 13 години завоюва София Цонева, а при момчетата в същата възрастова категория – Борис Шутов.

Със сребро от оспорвания турнир се завърна Борис Гавраилов при момчетата до 13 г. и Любомир Свраков при момчетата до 11 г.

Ето какво още съобщи за медията ни Тодор Касабов:

Единадесет състезатели на СКФ „Ахил“ излязоха на пътеките в Стара Загора, където се проведе първият кръг от Купа България. Лъчезара Заркова, Любомир Сварков, Александър Енчев, Борис Шутов, Борис Гавраилов, Константин Колев, Богдана Петрова, Явор Прокопов, София Делчева, София Цонева и Петър Петров.

В първият ден от турнира при 11 годишните излязоха Лъчезара Заркова при момичета и Любомир Свраков при момчета. Заркова игра отлично в групите и излезе само с победи, но в битката за разпределението на медалите загуби с 9-10 и остана пета в крайното класиране. Любомир Свраков направи много силен турнир, игра финал и се окичи със сребърният медал.

При 15 годишните във финалните осмици влязоха Богдана Петрова и Борис Гавраилов, но въпреки сърцата си игра и двамата загубиха мачовете си за медали.

Вторият ден на турнира се проведоха боевете за разпределение на медалите във възрастова група до 13 години момчета и момичета. Първите трима в ранглистата на България, бяха от „Ахил“- Б. Шутов, Б. Гавраилов и Петър Петров. Първите двама оформиха и домашен финал на „Ахил“. Злато за Шутов, сребро за Гавраилов.

Храбро се включиха за първи път при 13 – годишните Лъчезара Заркова и Александър Енчев.

При момичетата схемата се разви неблагоприятно за нашите момичета и ги изправи една срещу друга още в мача за медал. Цонева и Делчева направиха зрелищен и емоционален сблъсък, след края на който и победителката и победената бяха еднакво разстроени. Цонева спечели с 10-9 и това се оказа най-трудният и мач в турнира. Тя финишира безапелационно със златото и показа, защо е водач на ранглистата в тази възрастова група.

Поздравления за всички участници и за техните родители, за треньора на клуба П.Назаров и за помощник-треньора Тервел, който изнесе подготовката на състезателите през летните месеци.

Поздравления на домакините от клуб „Железник“ и на БФФ,  за организацията на целият турнир включително съдии, видеоповторения и атмосфера!

No payment method connected. Contact seller.