Силна изява на международна сцена за варненската сабя (СНИМКИ)

Децата от спортен клуб по фехтовка „Ахил“ Варна с отлично представяне и на международната сцена в турнира по фехтовка, /оръжие сабя / за купа „Младост“-София.  В състезанието участваха над 360  състезатели от 9 български, 9 румънски, 4 гръцки, 1 турски и  1 израелски клуб, съобщиха за СайтЪТ от ръководството на клуба.

Първият ден от надпреварата стартира с най-малката възрастова група до 9  год. При момчетата Любомир Свраков завърши 11, а Матвей Карлов 15.

Момичетата ни в тази възрастова група, завоюваха злато и бронз.  Шампионка на турнира стана Дария Антова, която започна колебливо, но от мач на мач намираше играта си, развихри се в елиминациите и  просто отвя съперничката си от Гърция на финала с 10-0. Третото място съвсем заслужено спечели абсолютната дебютантка Уляна Карлова, показвайки завиден спортен дух.

Във възрастова група до 11 години, сребро завоюва държавната ни шампионка София Цонева, която отстъпи финала на състезателка от Турция  с 9-10 туша.

При момчетата ни в тази възрастова група с медалите се окичиха „обичайните заподозрени“ Злато за Борис Шутов /двукратен държавен шампион индивидуално до 11 и отборно до 13 г./ и бронз  за Борис Гавраилов /държавен шампион  отборно до 13 г. /

Двамата призьори се включиха и в горната възрастова група, но силите им стигнаха за 7 място -Шутов и 18 – Гавраилов.

В тази възрастова група дебют записа и Денислав Атанасов, който взе победа на първото си официално състезание, излезе от групите и загуби първата елиминация с  6-10, което го класира на 57 място.

При момичетата до 13 г., бронзовата ни медалистка от отбора ни от ДП,  Богдана  Петрова  финишира 10 , а при 15 годишните – завърши на 15 място.

Отлично завръщане след близо две годишно отсъствие от състезания, направи и Лиляна Добрева при 15 годишните. Игра силно в групите , премина  убедително през две елиминации и отпадна за вход във финалната осмица, завършвайки на  14 място.

След седем поредни победи  Тервел  Касабов бе спрян от румънски състезател в драматичен мач, който загуби 14-15 туша и остана на 9 място.

Така изявите на СКФ „Ахил“ на международната сцена  приключиха с две златни, едно сребърно и две бронзови отличия.